Reżyser „Idy” kręcił nowy film na Podkarpaciu

Udostępnij:
Ida_6236089
Agata Kulesza (kadr z „Idy”) zagra w nowym filmie Pawlikowskiego „Zimna wojna”.

Reżyser Paweł Pawlikowski, który za film Ida zdobył Oscara, kręcił część zdjęć do swojego najnowszego filmu Zimna wojna w Pacławiu i Kalwarii Pacławskiej na Pogórzu Przemyskim.

Jak pisze „Życie Podkarpackie” (z 8 lutego), ekipa filmowa gościła w Pacławiu i Kalwarii Pacławskiej od 31 stycznia do 2 lutego. W okolicach Pacławia powstało kilka zdjęć plenerowych, a w świetlicy wiejskiej w Pacławiu nagrywano sceny z udziałem wiejskiej kapeli. Filmowcy na czas zdjęć kwaterowali we wsi, założyli też miasteczko kempingowe z własną stołówką.

Paweł Pawlikowski realizuje Zimną wojnę wg własnego scenariusza. To historia miłości pomiędzy ludźmi pochodzącymi z różnych środowisk i o różnych temperamentach – którzy mimo różnic nie mogą bez siebie żyć. Główni bohaterowie to członkowie zespołu pieśni i tańca „Mazowsze”. Wędrują po wsiach i miasteczkach w poszukiwaniu młodych talentów.

Akcja filmu będzie rozgrywała się w Polsce, Berlinie, Jugosławii i w Paryżu w latach 50. i 60. W filmie wystąpią najlepsi polscy aktorzy – Tomasz Kot, Borys Szyc, Joanna Kulig i Agata Kulesza. Ta ostatnia aktorka zachwyciła widownię w Idzie. Film jest koprodukcją polsko – francusko – brytyjską.

Udostępnij:

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.