Film Doroty Kędzierzawskiej o żużlu wjedzie do kin jesienią

Jesienią 2017 r. do polskich kin wjedzie Żużel. Pierwszy od siedemdziesięciu lat fabularny film o czarnym sporcie był kręcony na stadionach żużlowych Rzeszowa i Częstochowy, w studio filmowym we Wrocławiu, oraz na ulicach Przemyśla i we wnętrzach przemyskich kamienic.

Film wyreżyserowała na podstawie własnego scenariusza Dorota Kędzierzawska, twórczyni takich filmów, jak Wrony, Jutro będzie lepiej, Pora umierać. Za kamerą stanął, jak zwykle, Artur Reinhart, partner reżyserki także w życiu prywatnym. Żużel opowiada o młodym sportowcu, o jego wzlotach i upadkach. Scenarzystce zależało na wiarygodności postaci, dlatego  sięgnęła po różne sportowe życiorysy.

Dorota Kędzierzewska nie ukrywa swojej fascynacji czarnym sportem. Tak mówiła o żużlowcach w rozmowie z blogerką Natalią Schmidt:

To jest grupa ludzi, którzy są kompletnie inaczej sfocusowani na życie, co innego jest dla nich ważne niż dla ich rówieśników. Co więcej, w tej grupie każdy jest inny. Jeden ma większe szczęście, drugi mniejsze, jeden jest mocniejszy psychicznie od drugiego, co również jest ważne w tym sporcie. Nie wystarczy tylko być zdolnym, trzeba jeszcze znaleźć sponsora, dopasować sprzęt, trzeba mieć szczęście i dobrą prasę. Należy wytrzymywać naciski kibiców i sponsorów wtedy, kiedy nie udaje się na torze. Dla reżysera jest to niesamowicie ciekawa materia zbliżenia się do tych ludzi i popatrzenia na coś, co jest nieoczywistym losem młodego człowieka, który wybiera sobie naprawdę trudną drogę.

Film powstawał nie tylko na torach żużlowych Rzeszowa i Częstochowy, także w jednej z hal Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu, gdzie zrealizowano efekty specjalne z kaskaderami.

W rolach głównych zobaczymy m.in. Tomasza Ziętka, Pawła Wilczaka, Żanetę Łabudzką i Mateusza Kościukiewicza.

Zobacz fanpage Żużel Film @zuzelfilm

Podpis do zdjęcia: Podczas zdjęć na torze Unii Tarnów. Fot. materiały producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.